Sakarya Kamp Yerleri Haritası ile Keyifli Haftasonları!

Sakarya kamp yerleri demek, Marmara Bölgesi’ nin en güzel alanlarında müthiş bir tatil keyfi geçireceğiniz noktalar demektir.

Kamp yapmak yılın hangi mevsiminde olursa olsun şehrin her türlü debdebesinden uzak bir fırsat bulmaktır. Trafik, iş stresi, teknoloji her şey bir kıyıda kalır ve sadece doğa ile baş başa kalırsınız. Muhteşem bir esinti ile keyifli bir tatili kim istemez ki? Özellikle aileler için çocukların da toprakla, ağaçla ve suyla en rahat şekilde ilişkili olacağı bir fırsattır. Eğer, kafa dinleyeceğiniz ve bir gün de olsa rahat nefes alabileceğiniz bir tatil yeri arıyorsanız Sakarya kamp yerleri tam size göre! Hele ki de kamp yapmaya meraklı ve neresi en uygun yer diye merak ediyorsanız kesinlikle Sakarya kamp alanlarını tercih edebilirsiniz.

Sakarya Kamp Yerleri

Sakarya kamp yerleri Marmara bölgesi genelinde en çok tercih edilen noktalardan birisidir. Bunun en önemli sebebi geniş yaylalara ve bitmek bilmeye yeşil sahalara sahip olmasıdır. Yeşil dostu olan herkesin büyük sevinçle gideceği bir kamp yeri için Sakarya vazgeçilmezdir. Peki Sakarya’ da bulunan kamp alanları hangileridir? Bu yerlere neden gidilmelidir? Sakarya kamp yerleri haritası ile sizler için geniş bir liste hazırladık, tabi bundan sonrası sizin kendiniz için en uygun olan yeri seçmenize kalıyor… Kolay gelsin 🤗

1- Davlunbaz Yaylası Sakarya Kamp Alanı

sakarya-kamp-yerleri-Davlunbaz-Yaylasi

Sakarya kamp yerleri ilk durağımız Davlunbaz yaylası… Dokucun Yaylası ile komşu olan yaylada özellikle doğa yürüyüşü- trekking yapmak isteyenlerin sayısı çok fazla. İki yayla arasında yer alan Sülüklü Göle tepeden bakmak mümkün. Ancak bunun için koca bir tepeye yürüyerek çıkmanız gerekiyor. İşte işin macerası da burada! Mutlaka bu deneyimi yaşamalısınız. Adapazarı Mudurnu arasında yer alan bu güzel kamp alanı için giriş ücretsiz. Ancak WC dahil hiçbir ihtiyacınızı karşılayamazsınız. Herhangi bir tesis yok. Bu nedenle yayla sakinlerinden ricada bulunarak ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

2- Karagöl Yaylası

Taraklı-Karagöl-Yaylası-sakarya-kamp-yerleri

Sakarya Taraklı İlçesi yakınında olan bu yayla özellikle yeşil doğası ile kampçıların gözdesi. Kamp alanındaki en önemli özellikle yeşilden başka bir renk olmaması ve kekik kokusu! Kekik kokusu eşliğinde sadece yeşili bularak bir tatil boyu rehabilite mümkün mü diye sorsalar, “kesinlikle evet” demeniz bu yaylada mümkün! Kamp alanı yemyeşil bir düzlükte kuruludur ancak yokuş aşağı doğru baktığınızda yolun sonunda oldukça güzel bir göl vardır. O nedenle çadırınızı kurmadan önce evrede keşif yapmalısınız. Kamp alanı ücretsiz WC var ancak diğer ihtiyaçlarınızı karşılayacak herhangi bir tesis yok. Gelmeden önce mutlaka yeme içme olayına hazırlıklı olmalısınız.

3- Sakarya Kamp Yerleri Arasında Yeşil Hazine| Maden Deresi Kamp Alanı

maden-deresi-kamp-yeri

Sakarya ve Kocaeli arasında bir konumda yer alan Maden Deresi kamp alanı inanılmaz güzelliğe sagip bir şelale yakınında kuruludur. Yeşil kamp alanı haricinde serinlemek isteyenlerin suya girebileceği güzel bir doğaya sahip. Etrafının ormanla kaplı olması sadece ağaç ve kuş seslerinin duyulması zaten size yeterince huzur verecektir. Kamp alanı içerisinde WC var ancak kalan imkanlar ne yazık ki yok. Bu edenle ihtiyacınız olacak her şeyi kendiniz yanınızda getirmelisiniz. Giriş ise ücretlidir. 15 TL gibi bir giriş ücreti ile kamp yapabilme imkanınız bulunuyor.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul ’a Yakın Kamp Alanları

4- Kerem Ali Yaylası

kerem-ali-yaylası-kamp-alanı

Karadeniz’ e gitmeden Karadeniz havasını andıran bir atmosfere sahip en güzel noktalardan birisidir Kerem Ali Yaylası. Çam ağaçları arasında küçük göleti ile kendinizi yaylanın güzelliğine bırakmanız yeterlidir. Etrafı izlerken huzur bulacağınız nadir yerlerden olan Kerem Ali Yaylası içinde karavanla ya da çadırla kamp yapabilmeniz mümkün. Ücretsiz kamp alanı içerisinde WC ya da mescit gibi imkanlar var ancak elektrik ya da yeme-içme ürünleri bulmak imkansız. Bu nedenle tedbirli olmanız gereklidir.

5- Poyrazlar Gölü

Kamp yapalım ama çevresinde su olsun diyenlerdenseniz, tam aradığınız yer Poyrazlar Gölü. Sakarya kamp yerleri içerisinde çevresi itibari ile öylesine huzur veren bir duruşa sahip ki sadece kamp yapmakla kalmayacak aslında psikolojik olarak çok çok rahatlayacaksınız. Üstelik kamp alanı deyip geçmeyin! Tesis imkanları oldukça kaliteli ve davetkar. Canınız sıkılmadan ailecek doğa ile iç içe bir tatil için muazzam seçim denilebilir.

6- Acelle Yaylası Kamp Yeri

Trekking severlerin en önemli adresi olan Acelle Yaylası, Sakarya kamp yerleri arayan kampçıların da gözdesi. Geniş doğa yürüyüşü yapılacak alanı ile kamp keyfinize keyifli vakitler eklemeniz mümkün. Göl içerisinden balık tutma imkanı da varken şansınızı deneyebilirsiniz. Mangal ya da pişirme işlemi için yanınızda odun bulundurmalısınız çünkü bu yaylada yakacak odun neredeyse yok gibi… Gerçek bir kamp arayanlar için en başarılı seçimdir. Çünkü yaşadığımız hayattan birçok kolaylığı bulamıyorsunuz 😅 WC, yeme içme gibi ihtiyaçları karşılayacak bir nokta yok. Bu sebeple kesinlikle hazırlıklı gelinmesi gereken bir yerdir.

7- Aslanlar Gölü Kamp Yeri

aslanlar-golu-kamp-alani

Yemyeşil bir göl kenarında hayatın bütün gürültüsünden uzak bir kamp yeri arıyorsanız burası kesinlikle Aslanlar Gölü kenarı. Burası için kampçıları uyarmamız gereken en önemli detay yağmurlu havalarda tercih edilmemesidir. Çünkü bu kamp alanı merkeze oldukça uzak en yakın köy 1 km dir ve göl kıyısında kayma vb durumlar yaşanabilir. Ancak güneşli havalarda kesinlikle tercih edilebilir. Kurbağa sesleri eşliğinde mışıl mışıl uyuyacağınızın garantisi verilir 😇 ancak kamp alanı içerisinde her hangi bir ihtiyacınızı karşılayacağını bir nokta yok. Buna göre tedbirinizi almalısınız.  Kamp alanı kullanımı ücretsizdir.

İlginizi Çekebilir:  Fethiye 'deki Ücretsiz Kamp Alanları

8- Kırkpınar Sahili Kamp Alanı

Karavan ve Kamp Festivali Intro

Kamp yapalım ama çok da zor şartlar olmasın ortayı bulalım keyfimize bakalım diyorsanız yeriniz Kırkpınar Sahili kam yeridir. Sakarya Kamp yerleri içerisinde hem merkeze yakınlığı hem de sunduğu imkanlar ile aradığınız kamp alanıdır. Sapanca Gölü kenarında bütün imkanlara ulaşabileceğiniz konumda harika bir sessizlik ile kamp imkanı… Kulağa çok hoş geliyor değil mi? kamp yerini kullanmak ücretsiz. Çadır kampı yapacağınız alan boyunca yürüyüş parkuru ve çocuk oyun alanı da mevcut.

9- Sakarya İl Orman Tabiat Parkı

Sakarya kent ormanı olarak da bilinen bu özel alan göl kenarında muhteşem bir doğa harikasıdır. Kamp alanı olarak en belirgin özelliği bungalov evler ile de kamp yapma imkanı sunmasıdır. Ailecek kamp yapmak isteyenler için yatılı mekan açısından çok daha rahat bir tatil sunabilir. Ayrıca işletme sizin için gerekli olan bütün imkanları da sunuyor. Yemyeşil doğanın içerisinde ister arkadaşlarınızla ister ailenizle sakin ve huzur içinde bir tatil için en doğru seçimlerden birisidir. Yeme içme ya da WC gibi ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz geniş bir alana sahip.

10- Sultan Pınar Yaylası Kamp Yeri

Sakarya- Bolu il sınırında yer alan bu güzel kamp alanı kullanımı ücretsizdir. Bu yaylanın en önemli özelliği yüksekliğinin 1200 metrelerde olmasıdır. 1200 metre yüksekte bir yer demek bol bol oksijen demektir. Sakarya Kamp Yerleri içerisinde Sultanpınar Yaylası, özellikle solunum yolları rahatsızlığı olanlar ve şehir hayatında nefes alamıyorum diyenler için vazgeçilmez bir yer. WC, duş ya da elektrik konusunda sunulan bir imkan yok. Tatlı dilinizi kullanarak köy sakinlerinden ricada bulunmak en güzel yoldur😉 tabi yeme içme ihtiyacı için de tedbirli gelmelisiniz. Çünkü bu alanda tesis yok.

11- Kuzuluk Tabiat Parkı

Sakarya Akyazı’ da bulunan kamp alanı yeşil bir ormanlık alanda yer alır. Kamp yanı sıra piknik keyfi için de idealdir. Kamp girişi ücretlidir ve sezona göre değişiklik göstermektedir. İhtiyacınız olabilecek imkanların tümü bulunmaktadır.

12- Sapanca Gölü Kamp Alanı

Sakarya kamp yerleri denirse Sapanca’ ya uğramak olmaz. Aslında Sakarya’ nın sembolü olan Sapanca Gölü, kamp tutkunları için oldukça güzel bir alan sunuyor. Doğa ile iç içe bir kamp için çok ideal bir nokta. Sadece kamp değil, doğa yürüyüşü sevenler için de oldukça başarılı bir seçim olacaktır. hem ücretli hem de ücretsiz kamp alanlarının bir arada yer aldığı konuma sahiptir. Özellikle Kırkpınar Sahili hafızalarda yer edecek bir güzelliğe sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Kampa Nasıl Gidilir? Kamp İçin Yapılması Gerekenler

Neden Sakarya Kamp Alanı Seçimi Aileler İçin Doğru Bir Tercih?

Sakarya, başta Marmara Bölgesi olmak üzere Türkiye’ nin en yeşil havzasına sahip yerlerden birisidir. El değmemiş yayları ve İstanbul gibi büyük bir şehrin yanında olması büyük avantajdır. İstanbul’ un depdebeli hayatından kaçmak ve bir anlık rahatlamak isteyen herkesin ilk fırsatta kaçabileceği bir mesafededir. Özellikle betonlaşmış şehirlerde büyüyen çocukların doğa ile buluşmasını isteyen aileler için kesinlikle ilk tercihler arasında gelir. Çünkü geniş kamp alanları çocukların ve ailelerin rahat hareket etmesini sağlar. Aynı zamanda yeni insanlarla tanışmak kaynaşmak için de oldukça doğal bir ortamdır. Yeşillik ile suyun bir araya geldiği bu muhteşem kamp alanları tatil maliyeti açısından da oldukça hesaplıdır. Ailecek gidilecek bir tatilde otel masrafları etkinlikler vs derken ciddi bir bütçe ayırmak gereklidir. Ancak kamp yapmak ya da kamp yeri seçimi yapmak aileler için en hesaplı ve en eğlenceli tatil fikridir. Kamp yeri fiyatları orta halli bir otelden daha ekonomiktir.  Üstelik teknolojiden uzak olunması sebebi ile belki de hiç olmadığı kadar ailecek etkinlik yapmanız için birbirinize zaman ayırmanız için en güzel fırsattır. Sakarya kamp yerleri sahip oldukları doğal güzellikleri ile size aradığınız huzuru ve sükuneti verecektir.

Sakarya Kamp Alanı Fiyatları Ne Kadardır? Sakarya Kamp Yerleri Ücretleri

Sakarya kamp alanı ücretleri sezona ve kalınacak süreye göre değişiklik göstermektedir. Yukarıda saydığımız birçok konaklama yeri ücretsiz kamp imkanı sunarken bazı noktalar cüzi miktarlarda kamp alanı kiralama bedeli talep etmektedir. Çadır temini ve malzemeleri gittiğiniz yerden almak istiyorsanız o nokta ile ilgili önceden arayıp rezervasyon yaptırmanız ve fiyat bilgisi almanız en doğrusu olacaktır. Ortalama kamp yeri ücretleri giriş fiyatı için günlük 15 TL den başlamaktadır.

Sakarya Kamp Alanı Kiralama İşlemi

Sakarya kamp alanı kiralama işlemi için özellikle yaz aylarında bazı noktalarda rezervasyon gerekebilir. Kamp işletmesini arayarak rezervasyon yaptırmak en doğrusu olacaktır. Kiralama bedeli günlük rakamlar ifade edilirken talep ettiğiniz imkanları da ifade ederseniz her birisi için ayrı ayrı fiyat bilgisi de verilebilir. Örneğin bazı kamp yerleri için günlük araçlı giriş için kamp ücreti 30 TL dir. Karavan kamp 80, çadır kampı ise 50 TL den başlayan fiyatlarla karşımıza çıkmaktadır. Gittiğiniz her kamp alanı size farklı imkanlar sunabilir. Etkinlik yapacağınız alanın genişliği ve gelişmişliği önemlidir. Bisiklet sürme, sosyal tesis imkanı, ( wc vb ihtiyaçlar için), çocuk oyun alanı, çeşme, piknik alanları, mescit, büfe, yürüyüş alanı tatiliniz için altın dokunuşlar olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir