Fethiye ‘deki Ücretsiz Kamp Alanları

Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları listemizde bugün 6 yer var. Bu ücretsiz kamp alanları birbirinden güzel yerler. Fethiye ’yi birçoğumuz sadece Ölüdeniz ile biliriz. Ama Fethiye ’ye gidip görüp gezenler buraya tekrar tekrar gitmeyi ister. Yıl içerisinde hem kendi halkımız hem de yurtdışından gelen ziyaretçileri ile adeta dolup taşıyor. Fethiye sizlere birçok konaklama imkânı sağlarken bir yandan kamp yapma imkânını tanıyor. Bu kamp alanları hem ücretli hem de ücretsiz olabiliyor.

Bunu gidip gören hatta duyan birçok kişinin ilgisini çekiyor. Fethiye özellikle genç yaştaki arkadaş gruplarının ve ailelerin kamp yapmak için sık sık ziyaret ettiği bir yer haline gelmiş durumda. Biz de eğer olurda Fethiye’ye kamp yapmak için gitmek istersiniz diye ücretsiz kamp alanlarını listeledik. Sadece listelemek değil bulunan kamp alanının özelliklerinden de bahsedeceğiz.

Fethiye Ücretsiz Kamp Alanları Listesi

  1. Ölüdeniz Kamp Alanı,
  2. Kabak Koyu,
  3. Babadağ,
  4. Darboğaz Koyu,
  5. Çalış Sahili,
  6. Karagözler.

Bu maddelerde ki bütün yerler Fethiye ’de bulunan ücretsiz kamp alanları. Şimdi tek tek bu kamp alanlarının özelliklerine bakalım.

Ölüdeniz Sahil

fethiye-kamp-alanlari-ölüdeniz-kamp-alanı

Fethiye denilince akla ilk gelen yer tabii ki de ölüdeniz oluyor. İnsanlar tarafından tatil cenneti olarak anılan yerin kumları oldukça beyaz ve göz alıcıdır. Ayrıca denizin rengi sizi muhteşem bir mavilik ile karşılıyor. Kişilere ücretsiz kamp yapma hakkı tanıyan bu yer oldukça kalabalık.

Yerli, yabancı birçok turist adeta mevsimi gelince buraya kamp yapmak için akın ediyor. Eğer kamp yapmak istiyorsanız fakat kamp yaparken aşırı kalabalıktan rahatsız olursanız burayı size tavsiye etmeyiz. Şayet belki sizin uyuduğunuz saatte kamp yapmaya gelen başka bir grup huzurunuzu bozabilir. Merkeze yakın olduğu için hem ulaşım hem de tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  İstanbul ’a Yakın Kamp Alanları

Kabak Koyu

Kabak-Koyu-Fethiye-kamp-alanı

Babadağın eteklerinde bulunan Kabak Koyu birçok çeşit hayvan ve birçok çeşit bitki türü içeriyor. Kabak Koyu merkezden 33 km uzakta olduğu için çok tercih edilmiyor. Kabak Koyu’nun üç tarafı denizle çevrili ve kumsalı çakıl taşlarından oluşuyor.

Kabak Koyu’nda kamp yapmak istiyorsanız bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir yer bulunuyor. Ayrıca Kabak Koyu’nda küçük bir havuz da bulunuyor dilerseniz bu havuzda girebiliyorsunuz. Kabak Koyu’nda kamp yapmak istiyorsanız önce Fethiye’nin Faralya köyüne gelmeniz gerekiyor.

Faralya’ya vardığınızda ise yürüyerek Kabak Koyu’na ulaşabiliyorsunuz. Bu kamp alanı ağaçlarla çevrili oldukça güzel bir alan. İster arkadaşlarınızla ister aileniz ile Kabak Koyu’na gelip çok sessiz ve sakin bir kamp yapma şansınız olacaktır.

Babadağ Kamp Alanı

Babadağ-kamp-alanı

Fethiye ‘deki Ücretsiz Kamp Alanları listesinde Babadağ ‘da var. Babadağ kamp alanı Fethiye ’nin en yüksek yerinde bulunmaktadır. Tepede oluyor olması burada kamp yapan kişilerin muhteşem bir manzara ile kamp yapmasını sağlıyor. Ayrıca burada kamp yapabildiğiniz gibi yamaç paraşütü de yapabiliyorsunuz.

Hem kamp aşığı hem de yamaç paraşütü meraklısı iseniz Babadağ kamp alanı tam sizlik bir yerdir. Sessiz, sakin ve muhteşem manzarası ile bu yerde oldukça kaliteli bir şekilde kamp yapabilirsiniz. Ayrıca özel aracınız yoksa dolmuş ile de bu kamp alanına ulaşabiliyorsunuz.

Darboğaz Koyu Kamp Alanı

darboğaz-koyu-kamp-alanı

Eğer fazlasıyla sessiz ve temiz bir yerde kamp yapmak istiyorsanız Darboğaz Koyu kamp alanı tam sizin için bir yer. Çünkü Darboğaz Koyu’nun kara yolu ile bir ulaşım şekli bulunmuyor. Bu da kamp alanının oldukça temiz olmasına fayda sağlıyor.

Ayrıca bu Darboğaz Koyu ’na gelip kamp yapan çok insan olmadığı içinde denizi muhteşem bir güzellikte. Tertemiz olan denizinde balıkları bile çok net görebiliyorsunuz. Bu koyda ses sadece belli saatlerde oluyor. Seslerin sebebi ise; tur yapan teknelerin demir atıyor olması. Fakat bu ses çok değildir sadece denizde hafif bir kalabalık oluşur.

İlginizi Çekebilir:  Sakarya Kamp Yerleri Haritası ile Keyifli Haftasonları!

Darboğaz Koyu ’na maalesef kendi özel aracınız ile gelemezsiniz çünkü kara ile bağlantılı bir yol bulunmuyor. Darboğaz Koyu ’na gelmek istiyorsanız aracınız ile Karaköy ’e gelip buradan gemiler ile gelebilirsiniz.

Ayrıca gelecek olursanız yiyecek ve içecek ihtiyaçlarınızı gelmeden alınız çünkü alabilecek her hangi bir yer bulunmuyor. Bu Darboğaz Koyu bende ulaşımı zor olsa bile kamp yapmak için çok güzel bir yer.

Çalış Sahili Kamp Alanı

çalış-sahili-kamp-alanı

Bu kamp alanı denize sıfırdır. Fethiye merkeze oldukça yakın olduğu için herhangi bir ulaşım sorunu yoktur. Eğer kamp yaparken denizi de oldukça önemsiyorsanız bu kamp alanı tam size uygun bir alan.

Karagözler Kamp Alanı

Karagözler-kamp-alanı

Geldik Fethiye ‘deki Ücretsiz Kamp Alanları listemizin sonuncusuna. Karagözler kamp alanı bir sahil bölgesidir ayrıca oldukça sakindir. Hem kamp yapmak hem de yürüyerek sahilde gezmek için burayı tercih edebilirsiniz. Fakat işlek bir yer olduğu için hem deniz hem doğa kamp için uygun bir yer değildir. Etrafında fazlaca işletme bulunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir