Kamp Soğutucusu – Kamp Soğutucu Dolap

Kamp Soğutucusu – Kamp Soğutucu Dolap

Bu yazı da Kamp yaparken yine çok önemli bir malzemeden bahsedeceğim. Kamp soğutucusu. Evet gerçekten önemli. İlk kampa gittiğimde Kamp için Soğutucu Dolap almamıştım. Açıkçası çok araştırıp da gitmediğim için çok gerekli olduğunu bilmiyordum.

Bence bir soğutucu edinmelisiniz. İçecekleriniz, yiyecekleriniz, meyve, sebze artık aklınıza ne gelirse koruyacaksınız. İlk kamp deneyimimde içeceği farklı bir yöntemle soğutmuştum.

kamp-sogutucusu-elektriksiz-sogutucu

İçeceği alıp gazeteye sardım. Güzelce ıslatarak tüm her yerini kaplamasını sağladım. Sonrasında ise arabamın üzerine koydum ve hafif esinti olduğu için soğudu. Bu yöntemi bir arkadaşımla denedik. Gerçekten işe yarıyor. Birgün kamp macerasına siz de başlarsanız yöntem aklınızda kalsın.

Kamp Soğutucusu Çeşitleri

Aslında size tavsiyem şu şekilde olacaktır. Eğer elektrik olan bir kamp yerine gidiyorsanız elektrikli sağlam ve büyük birşey alın. Gerçekten çok işinize yarayacak. Elektrikli olmayan bir soğutucu alırsanız sadece aldığınız soğuk şeylerin ısınmasını ya da erimesini biraz geciktirmiş olacaksınız. Tabiki bu kalitesine göre değişkenlik gösterecektir. Aşağıda size örnekler vereceğim.

Elektrikli Soğutucu

12v Araç İçi Motorlu 25 litre Kamp Soğutucusu

Bu ürünü alırsanız aracınızdaki 12v çıkışla yiyecek ve içeceklerinizi soğuk tutabilirsiniz. Enerjiye takılı olmadığında çok fazla soğuk kalmaz. Ama ona da isterseniz devamlı buz temin ederek içerisine koyarsanız içecek ve diğer malzemeleriniz soğuk kalacaktır. Örneğin piyasadaki buz akülerini kullanabilirsiniz.

12v-sogutucu

Kamp soğutucusu olarak benim ilk tercihim elektrikli bir ürün olacaktır. Tabiki elektrik olmayan kamp alanları da var gidiyorum. Ancak elektrik olan kamp alanları bu tür ihtiyaçlar için daha iyi okuyor.

Elektriksiz Soğutucu

Quechua 30 Litre Soğutucu

Bu ürün de 7 saat boyunca buz kalıbı olmadan yiyecek ve içeceklerinizi soğuk tutuyor. Tabiki 7 saat sonra daha önce de bahsettiğim gibi buz aküleri ya da çevrede bulunan marketlerden temin ettiğiniz buzları koyduğunuzda yine soğuk kalmaya devam edecektir. Farklı marka bir soğutucu alsanız katlandığında az yer tutan ve hafif olanı tercih ederseniz sizin için daha iyi olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Kamp Sandalyesi ve Özellikleri
kamp-sogutucusu-elektriksiz-sogutucu

Eğer imkanınız ve taşımakta zorluk çekmeyeceğiniz geniş alanınız var ise gerçekten çok rahat edebileceğiniz bir ürün daha var.

Elektrikli Kamp Mini Buzdolabı

Bu yazıda bana mantıklı gelen kamp yapmak için gittiğinizde rahat etmenizi sağlayacak Kamp Soğutucusu ve Kamp Buzdolabı ürünlerinden bahsettim. Belki kampa gidiyoruz böyle şeylere ihtiyacım yok diyenler olacaktır. Ama ihtiyacı olanlara iyi bir rehber olduğunu düşünüyorum.

elektrikli-kamp-buzdolabi

Sizin için daha önce yazdığım Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Yapılır içeriğini de okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir