Kamp Sandalyesi ve Özellikleri

Kamp Sandalyesi ve Özellikleri

kamp sandalyesi

Kamp sandalyesi, kamp sırasında yere oturmadan konforlu bir şekilde sohbet edebilmenizi sağlar. Özellikle kış aylarında yapılan kamplarda çok daha fazla ihtiyaç duyulan sandalyelerde pek çok çeşit ve model bulunmaktadır.

Kamp alanına araçla gidilebiliyorsa o zaman daha konforlu ve büyük olan modeli yanınıza almanızda fayda var. Ancak uzun bir yürüyüş sonrasında kamp alanına varacaksanız o zaman daha hafif ve işinizi görebilecek daha küçük bir modeli tercih etmelisiniz.

Kamp Sandalyesi En Ucuz

Kamp sandalyesi en ucuz modelle dahi oldukça uzun bir süre dayanmaktadır. En az 5-6 yıl sizi idare edebilecek kamp sandalyesi 45 TL’den başlamaktadır. Yapıldığı malzeme ve markasına, modeline göre değişen fiyatlara sahip olan sandalyeler için bütçenizin de önemi vardır.

Yerel marketlerde de dönemsel olarak gelen ürünlerden biri olan sandalye en ucuz buralarda satılmaktadır. Bu marketlerin internet sitelerinde de satışları yıl boyu devam etmektedir.

Bunların yanında outdoor ürünler satan mağazalarda ve internet sitelerinde de istediğiniz özelliklere uygun olan bir kamp sandalyesi bulup alabilirsiniz.

en iyi kamp sandalyesi

Balıkçılık için kamp kuruyorsanız bu amaç için üretilmiş özel olta tutucuları olan kamp sandalyesi modeline mutlaka bakmalısınız. Bu sandalyenin altında ve yanlarında olta tutucuları olarak düşünülmüş bazı aparatlar vardır. Bu sayede birden fazla oltayla aynı anda balık tutabilme imkânı sağlar. Hatta olta tutmaktan yorulan balıkçıların dinlenmesini sağlar.

Kamp Sandalyesi Tavsiye

Kamp sandalyesi tavsiye eden kampçılar genelde tabure tavsiyesinde bulunurlar. Tabureler sandalyelerden daha az yer kaplar ve daha hafiftirler. Yapıldıkları malzeme kaliteli olduğunda 150 kg kadar yük taşıtabilirler. Ama malzemeler zayıfsa 45 kg üzerine pek çıkılmaması tavsiye edilir.

Ancak rejisör koltuğu tipinde olan sandalyeler ise çok rahat ve kullanışlıdır. Sadece biraz uzundur ve tabureye göre daha fazla yer kaplar.

İlginizi Çekebilir:  Kamp İstanbul Nedir Ne Değildir?
en ucuz kamp sandalyesi

Bir de avcılık meraklıları için üretilmiş olan sandalye ve çanta kompakt ürünler de kullanışlıdır. Üstelik taşıması da çok kolaydır. Zaten kamp malzemelerinde en önemli unsurlardan biri de kolay taşınabilir ve hafif olmasıdır. Az yer kaplayan kamp sandalyesi modelleri en fazla tercih edilenlerdir.

Tek mekân kampçıları daha fazla konfor ağırlıklı kamp malzemelerine sahip olmak isterler. Buna karşılık ekstrem kampçılar, konfordan ziyade hafiflik ve fonksiyonelliğe önem verdiklerinden katlanabilir kompakt ürünlere yönelmektedirler.

Ehli keyf piknikçilerin ise tüm amacı konfor olduğundan başka özellikleriyle pek ilgilenmezler. Oysa bir kampçının sandalyesinin su geçirmezlik de dâhil pek çok özelliğe sahip olması beklenmektedir. Bu özelliklere sahip olan sandalyeleri üretebilmek için tasarım mühendisleri ve üretim mühendisleri oldukça uzun saatler çalışmaktadırlar.

İhtiyacı tam karşılayacak, fiyat fayda dengesine tam anlamıyla sahip olabilecek kamp sandalyesi üretebilmek öyle düşünüldüğü kadar basit bir işlem değildir. Satın almadan önce onların değerlendirmelerini de okuyarak karar vermenizi özellikle önermektedirler.

Decathlon gibi outdoor ürün mağazalarında satılan ürünler, bir kampçını A dan Z ye her türlü ihtiyacını karşılayacaktır. Üstelik her türlü fiyat aralığına sahip olan bu mağazalarda bütçenize uygun olan bir kamp sandalyesi mutlaka bulursun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir