Kamp Matı Çeşitleri ve Kamp Matı Seçimi

Bu yazıda kampa gittiğinizde gerçekten rahat edeceğiniz Kamp Matı Çeşitleri ‘nden bahsedeceğim. Çünkü kamp da eğlenmek kadar dinlenmekte önemlidir. Bu yüzden bir Kamp Matı yada Şişme Kamp Matı diyebilirim. Soğuk almadan daha dinlendirici olması için Şişme Kamp Yatağı daha iyi olur. Kamp Çadırı seçimi kadar Kamp Matı seçimi de önemlidir.

Doğru Kamp Matı Seçimi

Kamp matı seçerken öncelikle ben nasıl bir komfor istiyorsunuz bunu göz önünde bulundurmak gerekiyor. Kampa giderken hangi şartlarda gidiyorsanız Kamp Matı seçimi de ona göre yapılmalıdır. Kamp yatağı satın almadan önce denemenizi tavsiye ederim. Özellikle Köpük Kamp Matı kesinlikle denenmesi lazım.

Kamp Matı Çeşitleri

Kamp matı çeşitleri olarak size 3 çeşit modelden bahsedeceğim. Muhtemelen bu içerikte kafanızda şekillenir ve netleşir diye düşünüyorum.

Kamp çeşitleri kendiliğinden şişen kamp matı, hava pompası ile şişen kamp matı ve köpük kamp matı olarak 3 çeşittir. Bu 3 kamp matı çeşitleri içerisinden özelliklerine göre seçmeniz ve yaz yada kış özelliklerine göre karar vermeniz gerekiyor.

Şimdi çeşitlerine göre kamp yatakları hakkında bilgilerden bahsedelim.

Köpük Kamp Matı

Bu kamp matı çeşidi gerçekten ucuz ve hafiftir. Ayrıca ısı yalıtımı iyidir. Tabiki kalitesine göre değişkenlik gösterebilir. Olumsuz yanları da vardır. Örneğin eğer taşlık alanda kamp yapıyorsanız rahatsız edici olacaktır. Genelde orman alanlarında kamp yapıldığında herhangi bir rahatsızlık hissettirmez ve yerden gelecek olan soğuktan da koruyacaktır. Aşağıda fikir olması açısından örnek bir ürün önereceğim.

Thermarest Z-Lite Sol Regular Köpük Kamp Matı

Thermarest Ridgerest Classic Köpük Kamp Matı

köpük kamp matı

Önerdiğim bu matlar diğer Kamp Matı Çeşitleri özelliklerine göre fiyatlarında farklılıklar vardır. Piyasada daha uygun fiyata da bulabilirsiniz. Eğer sırt çantası ile kamp yapacaksanız gayet hafif ve kolay taşınabilen ürünlerdir.

İlginizi Çekebilir:  Kamp Masası Çeşitleri Ve Uygun Kamp Masaları

Kendiliğinden Şişen Kamp Matı

Kendiliğinden Şişen Kamp Matı da gerçekten kullanışlıdır. Üzerinde bulunan valfleri açarak şişme işlemini başlatabilirsiniz. Kalitesine ve özelliğine göre şişme süresi değişiklik gösterebilir. Genellikle birkaç dakika içerisinde yeterince şişecektir. Eğer şişme seviyesi sizi tatmin etmezse biraz daha hava vererek yeterli seviyeye getirebilirsiniz.

kendiliğinden şişen kamp matı

Bu tür kendiliğinden şişen kamp matı da sırt çantanızda rahatça taşıyabileceğiniz hafif bir üründür. Alacağınız kaliteye göre konfor ve delinmeye karşı dayanıklılık değişiklik gösterir. Kendiliğinden şişen kamp matları eğer çantanız ile kampa gidecekseniz pek iyi bir tercih olmayabilir. Sizi yoracak ve rahatsız edecek ağırlığa sahiptirler. Bu ürün çeşidi için de size aşağıdaki ürünü önerebilirim. Tabiki piyasada bu ürünün de fiyat ve performans açısından farklı olanlarını bulabilirsiniz.

Nurgaz Kendiliğinden Şişen Mat

Forclaz 500 Otomatik Şişebilen Kamp Matı

Şişirilebilen Kamp Matı

Pompa ile şişirebileceğiniz Kamp Matı da eğer dayanıklı bir ürün alırsanız gerçekten işinize yarayacak ve rahat edebileceğiniz bir Kamp Matı Çeşitleri olarak önerebilirim. Sıkça kullanılan ürünlerden birisidir. Tabiki bu ürünü aldığınızda hava pompası da almanız gerekiyor. Diğer türlü kendi imkanlarınızla şişirmeniz oldukça zor olacaktır.

Önemli bir dipnot: Kamp Matı alırken dikkat edilmesi gerekenlerden en önemlisi de çadırınıza uygun boyutta olmalıdır.!!

şişme kamp yatağı

Eğer sağlam bir Şişirilebilen kamp matı almazsanız patlama riski ve rahatsız etme riski yüksek olacaktır.

Bu ürün kamp matı çeşitleri arasında en konforlusu diyebilirim. Hava basıncından dolayı vücudunuzu sararak rahat ettirecektir. Tabiki sabah kalktığınızda inmiş bir Kamp yatağı ile karşılaşmak istemezsiniz. Bundan dolayı kalitesine çok dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bu ürünle alakalı da örnek olarak aşağıdaki ürünleri inceleyebilirsiniz.

Quechua Air Basic Şişirilebilir Kamp Matı

Quechua Air Confort Şişirilebilir Kamp Matı

İlginizi Çekebilir:  Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Yapılır?
şişme kamp yatağı

Umarım Kamp Matı Seçimi ve Mat Çeşitleri hakkında yeterli bilgiye sahip olmanız için bu içerik yeterli olmuştur.

Ayrıca Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Yapılır içeriği de kafanızdaki soru işaretlerinin cevaplanmasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir