Kamp İstanbul Nedir Ne Değildir?

Bu blogdaki ilk yazımda sizinle genel olarak kamp hakkında ve kampa nasıl başladım, hangi kamp alanlarına gittim, hangi kamp malzemeleri aldım ve İstanbul nedir? bunlardan bahsedeceğim. Öncelikle kamp benim her yıl vazgeçilmezim. Yani her yıl yaz döneminde kesin kampa giderim.

Öncelikle Kamp İstanbul tamamen özgün olarak Kamp Yerleri, Kamp Malzemeleri, Kamp Deneyimleri gibi konularda siz değerli ziyaretçilerini bilgilendirmek amacıyla kuruldu.

Kamp diyince aklınıza çadır ve mangal gelmesin. Çünkü bir sürü eğlendiren ve bezdiren çok fazla şey var. Ses, toz, toprak, yorgunluk vb. şeylerden bahsediyorum.

Açıkça söylemek gerekirse yıllar önce ilk gittiğimde eksik bir çok kamp malzemesi vardı. Daha önce böyle bir deneyim yaşamadığımdan dolayı bilmiyordum. Örneğin en büyük elksiğim çadırda yatarken kullanabileceğim bir şişme yatak ve kalın bir battaniye. Bunlar gerçekten çok önemli. Gece üşüyerek veya sırtınıza taş batarak uyanmak istemezsiniz sanırım.

İstanbul ‘da yaşayan biri olarak kamp yerleri sorunu yaşamıyorum. Ancak belki bilenler vardır çok yakın yerler kalabalık oluyor. Bu yüzden pek tercih etmiyorum. Genelde İstanbul ‘a 2-3 saat mesafede olan yerlere gidiyorum. Örneğin Danışment Tabiat Parkı ve Gökçetepe Tabiat Parkı vazgeçilmez kamp alanları diyebilirim.

Kamp alanında tuvalet, su, elektrik, market olan yerlere gitmenizi tavsiye ediyorum. Daha rahat ve zevk aldığınız bir tatil geçirirsiniz. Bunlardan daha detaylı olarak bahsedeceğim. Ama şunu belirtmek istiyorum. Danışment Orman Kampı ‘na gittiğinizde çok rahat edersiniz. Çünkü orada Market, Tuvalet (2 adet), bulaşık yıkayabileceğiniz muslukların olduğu bir yer, elektrik ve deniz sahilinde bulunan duşluklar mevcut. Ancak Gökçetepe Tabiat Parkı ‘nda Market yok. Herşeyinizi gitmeden önce almanız gerekiyor. Ya da günübirlik market alışverişi için kamp alanından çıkmanız gerekiyor. Tüm detaylardan sonraki Kamp İstanbul zaten anlatacağım. Fakat bunlardan bahsetmek istedim.

İlk gittiğim yer olan Danışment Tabiat Parkı en çok gittiğim yerlerden. Deniz ve Orman içiçe ve tüm ihtiyaçlarımı karşılayabildiğim yer. Buraya gittiğinizde odun ve çıra gibi yakacaklarınızı da götürün. Orada odun veya kuru ağaç dalı bulmak gerçekten zor. Biz araçla kamp alanının dışına çıkarak ormanlardan bulup getiriyorduk. Ha bu büyük bir sorun mu? Hayır benim için değil. Kamp zamanlarımıza keyifli aksiyonlar katıyordu.

İlginizi Çekebilir:  Kamp Matı Çeşitleri ve Kamp Matı Seçimi

Ayrı bir konu daha anlatayım size. Geçen yıl yine Edirne ‘deki Danışment Tabiat Parkı ‘na kamp yapmak için gittik. Zaman sanırım bayramdan birkaç gün önceydi. Henüz bayram tatili girmeden gitmiştik. 1-2 gün sonra bayram tatili başlayacaktı yani. 2 Aile gittik yerleştik. 2 gün kadar her yer boştu ve bizde güzel bir alan ayırdık kendimize ve 2 tane masa kullanıyorduk. Bir gün bilen bilir Erikli sahil yürüyüş yolunu, caddeleri, sokakları vs. Akşam gezip dolaşmaya gittik. Akşam saatlerinde geldiğimizde çadırlarımızın dibine çok büyükçe bir Kamp Çadırı kurulmuş, adam servis arabasını çekmiş ve başka kişiler de masanın birisini almışlardı. Yani dikkat edin. Her an her şey olabilir. Bu mümkündür. 🙂

Danışment Orman Kampı Kır Gazinosu

Bu günlük bu kadar. Sonraki yazılarımda size daha fazla öneri ve deneyimlerimden bahsedeceğim. Hangi kamp alanları nasıl, nerelerde kamp alanı var gibi sorularınızı cevaplayacağım.bKamp İstanbul ‘u takip edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir