Kamp İçin Kullanılacak Led Lamba Çeşitleri

kamp-icin-kullanılacak-led-lamba

Kamp ateşi etrafında yapılan sohbetler her ne kadar zevkli olsa da kamp malzemeleri arasında mutlaka olması gereken malzemelerden biri de led kamp lambası olmaktadır. Çok farklı çeşitleri bulunan kamp led lambalarının şarjlı ve pilli modelleri satışa sunulmaktadır. Kamp severlerin en büyük ihtiyaçlarından biri olan ledli kamp lambaları çeşitlerini ve led lamba fiyatlarını hemen incelemeye başlayalım.

Ledli Kafa Lambası

led-kamp-lambası

Kamp malzemeleri arasında oldukça önemli bir yere sahip olan Ledli kafa lambası olarak hem pilli hem de şarjlı modelleri bulabilirsiniz. İki model arasında çok fazla fiyat farkı bulunmamakla beraber şarjlı kafa lambalarının kullanım sürelerinin çok daha uzun olduğu ve USB cihazı ile powerbank da şarj edilebilme özelliğine sahip olmaları artı bir kolaylık sağlamaktadır.

Ledli kafa lambalarının fiyatları üzerindeki led sayısına göre 20 TL ile 50 TL arasında değişmektedir. Oynar başlığa sahip kafa lambaları üzerinde 7, 9 ya da 12 led yer alan çok farklı modelleri satışta bulabilmeniz mümkün. 7 Ledli kafa lambası fiyatı 20-30 TL arasında iken 9 ya da 12 ledli kafa lambası fiyatı ise 30 ile 50 TL arasında satılmaktadır.

Çadır Lambası

led-cadir-lambasi

Kamp yaparken çadır içi aydınlatması için kullanılan çadır lambası pek çok online mağaza da değişik marka ve modellerde satışa sunulmaktadır. Aydınlatma kapasitesine göre büyüklükleri ve fiyatları değişen çadır lambası fiyatları oldukça değişkendir. Şarjlı kamp lambası kategorisinde yer alan çadır lambası çoğunlukla çadır içi aydınlatma için tercih ediliyor olsa da dış mekanda da aydınlatma için kullanılabilmektedir.

Çadır lambası fiyatları 25 TL’den başlayarak 80 TL’ye kadar değişebilmektedir. Ledli çadır lambaları oldukça hafif ve portatif bir yapıya sahiptir. Bazı modellerinde yüksek ve düşük parlaklık modeli bulunurken bazı modellerde ise güçlü aydınlatma, gece lambası ve sinyal özellikleri bulunmaktadır. Ledli kamp lambaları arasında sıkça tercih edilen modeller arasında pilli çadır lambaları ve şarjlı çadır lambaları bulunmaktadır. Her iki model de sizlere kamp sürecinizde ihtiyacınız olan aydınlatmayı sağlayacak kapasiteye ve kullanım kolaylığına sahiptir.

İlginizi Çekebilir:  Kamp İstanbul Nedir Ne Değildir?

Ledli Kamp Lambası Işıldak

ledli-kamp-lambasi-isildak

Pek çoğumuzun evinde olası elektrik kesintileri için ışıldak kullanılmaktadır. Işıldak, kamp için kullanılan led lambalar kategorisinde de değerlendirilen bir ürün çeşididir. Oldukça güçlü ışığa sahip olan ışıldak ile kamp sürecinde gereksinim duyabileceğiniz ışığa kavuşabilirsiniz. Işıldak fiyatları kafa lambası ve çadır lambası fiyatlarına göre biraz daha yüksek olsa da hem çok daha güçlü bir aydınlatma sağlamakta hem de pek çoğunda radyo özelliği de bulunmaktadır. USB ile şarj edilebilir özelliğe sahip ışıldakların bazı modellerinde güneş enerjisi ile şarj olabilme özelliği dahi bulunabilmektedir.

Doğanın içerisinde, sessizlik ve huzuru dinlerken kimi kampçılar nostaljik bir radyo dinleme isteğinde de bulunabilirler. Işıldak modellerinin pek çoğunda led aydınlatma, acil durumlar için flashlı sinyal özelliği ve radyo yer almaktadır. Işıldak fiyatları incelendiğinde ise üzerindeki led sayısına ve ekstra sunduğu özelliklerine göre 35 TL ile 150 TL’ye kadar fiyat değişikliklerine rastlayabilmekteyiz. 19 ledli daha az aydınlatma sağlayan ışıldak modelleri olduğu gibi 69 ledli çok daha güçlü aydınlatma sağlayan ledli kamp lambası bulabilmeniz mümkün olmaktadır.

Ledli Kamp Feneri

ledli-kamp-feneri

El feneri grubunda yer alan ledli kamp fenerleri de gece uzun yürüyüşler yapmayı seven kampçılar için ideal bir üründür. Uzun ve kısa ışık seçeneği ile birlikte yine flashlı sinyal özelliği olan kamp fenerleri hafif ve istenilen derecede aydınlatma özelliğine sahiptir. Ledli kap feneri fiyatları ise 80 TL’den başlamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir