Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Yapılır?

Kamp malzemeleri arasında en önemlilerinden birisi de Kamp Çadırı diyebilirim. Çünkü gece ve gündüz hem su hem de güneşten tam anlamıyla koruması gerekiyor.

Buna şöyle bir açıklık getireyim. Gece yağmura yakalandığınızda su geçirmez ve gündüz güneş geçirmez bir kamp çadırı olması gerekiyor.

yamurlu-havada-çadır-kurmak

Bu tür Çadır Fiyatları gerçekten yüksek. Ancak 2 kişilik 3 kişilik Çadır aldığınızda emin olun rahatlıkla 2-3 kişi kalabilirsiniz. Kaliteli Çadır aldığınızda uzun süre kullanırsınız ve devamlı çadır masrafına da girmezsiniz. Ucuz bir Kamp Çadırı aldığınızda emin olun her yıl kampa gitmek için belkide tekrar alacaksınız.

Size Çadır Önerisi olarak Decathlon dan aldığım, benim de şuan kullandığım ve 2-3 yıldır hiçbir sorun yaşamadığım 3 Kişilik Quechua Arpenaz 3 Fresh&Black modeli önerebilirim. Emin olun çok memnun kalacaksınız. Aşağıya da fikir olsun diye linkini bırakıyorum oradan bakabilirsiniz. Yanlış anlaşılmasın kesinlikle reklam amacı gütmüyorum.

Quechua Arpenaz 3 Fresh&Black Güneş ve Su Geçirmez 3 Kişilik Çadır

quechua-arpenaz-3-çadır

Kamp Çadırı Kurulumu

Arpenaz Kamp Çadırı ilk kurulumunda biraz zorlayabilir. Çünkü çadırı yere serip, sonrasında çubukların takılması ve sonrasında da güneş ve su geçirmemesi için polyester dış tenteyi geçirmeniz gerekiyor. Polyester dış tente malzemesi gerçekten çok sağlam ve kaliteli. Bu yüzden de geçirmemezlik garantisi verilmiş. Bunların haricinde çadırın ön tarafında giriş çıkışlar için kullanılan kısımda ve arka kısımda sineklik bulunuyor.

Çadırın sonraki kurulumlarında kolayca kurmaya başlıyorsunuz. Bu arada iki yetişkin ve bir çocuk çok rahat kalıyoruz. Su geçirip geçirmediğini tam test etmedim. Ama çok az yağmur yağmıştı herhangi bir sorun olmadı. Sabah olduğunda çadır güneşin altında olsa da Ucuz çadır modelleri gibi aşırı bir sıcak olmuyor. Bir artısını daha ileteceğim. Kesinlikle gece gündüz ışık girmiyor. Zaten üretici gün ortasında bile %99 karanlık demiş.

İlginizi Çekebilir:  Kamp Soğutucusu - Kamp Soğutucu Dolap

Başka bir Çadır Önerisi de bu çadır. Bir arkadaşım almıştı. Büyük Çadır isteyenler için birebir. 4 kişilik güneş ve suya karşı dayanıklı Kamp Çadırı kategorisinde. Bahsettiğim çadır da yine Quechua marka Arpenaz 4.1 Fresh&Black model 4 kişilik. Direkleri olmasından dolayı rüzgara karşı dayanıklı ve kolay kurulum yapılabiliyor. Bu ürünün de linkini aşağıdan bulabilirsiniz. Sizin araştırdığınız Çadır Fiyatları arasında yüksek olabilir.

Quechua Arpenaz 4.1 Fresh&Black Güneş ve Su Geçirmez 4 Kişilik Çadır

Bu yazıda Kamp Çadırı Seçimi, Çadır Modelleri gibi konulardan bahsettik. Kampa Nasıl Gidilir ve Kamp İçin Yapılması Gerekenler hakkındaki yazıyı okumanızı kesinlikle öneririm. Okurken kafanızda Kamp hakkında fikirler biraz oturacaktır.

Tabiki daha sonra paylaşacağımız Kamp fikirleri hakkında birçok yazılar olacak.

4 thoughts on “Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir