Kampa Nasıl Gidilir? Kamp İçin Yapılması Gerekenler


Kampa Gitmeden ve Giderken yapılması Gerekenler

Kamp yapmak için gitmeden önce eğer ilk defa gidiyorsanız bir hazırlık yapmanız gerekiyor. Nedir bu hazırlık? Kamp yeri seçimi, Kamp ‘da kamp için yapılması gerekenler, alınacak kamp malzemeleri, kampa nasıl gidilir yani gidilecek rotanın bilinmesi gerekiyor.

kamp-çadırı

Kamp Yeri Seçimi Yapalım?

Kamp alanı seçimi oldukça önemlidir. Eğer gideceğiniz yerde elektrik, su, tuvalet ve market gibi ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz şeyler önemli değilse kamp alanı ayırt etmeksizin gidebilirsiniz. Tabiki ayırt etmeksizin derken tabiat parkı, yani Kamp Alanı olmayan bir yerden bahsetmiyorum. Ama bu belirttiğim ihtiyaçlar sizin için önemli ise tabiki bir araştırma yapmanız gerekiyor. Sonraki içeriklere de göz atarak Kamp Alanları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Tavsiyem elektrik, su, tuvalet ve market ihtiyaçlarınızı rahatlıkla giderebileceğiniz bir yere gidin. Çünkü kamp tecrübeniz yok ise oldukça zorlanırsınız. Örneğin tuvalet, telefonunuzun şarjı, su ihtiyaçları, yiyecek içecek temini gibi.

Ayrıca kamp yapmak için seçeceğiniz yerdeki yürüyüş yerileri, doğa harikaları, gezi yerleri gibi araştırmalarınızı da yapın.Eğer bu tür ihtiyaçlarınız hakkında karar verdiyseniz sonraki planlarınıza geçebilirsiniz.

Bu içeriği sıkılmadan okuyarak detaylı olarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

kamp_çadırı

Kamp ‘da Yapılacaklar Neler?

Kamp yerinizi seçtikten sonra orada neler yapacaksınız? Bunu da planlamanız gerekiyor. Plan yaptıktan sonra ise ihtiyaç listesi çıkartıp Kamp Çadırı, Kamp Yatağı, Kamp Sandalyesi, Mangal vb. gibi Kamp Malzemeleri temin edeceksiniz.

Kamp Çadırı Seçimi Nasıl Yapılır? yazım dikkatinizi çekebilir: https://www.kampistanbul.com/kamp-malzemeleri/kamp-cadiri-secimi-nasil-yapilir.html

Kamp nasıl yapılır sorusunu kendinize sorduğunuzda genelde mangal yapmak, dinlenmek, doğa yürüyüşü yapmak, çadırda kalmak, denize girmek gibi cevapları alacaksınız. Ben de genelde bunları yapıyorum. Deniz kenarında olan bir kamp alanı tercih ederseniz.

Ben ilk kamp tatili deneyimimde bunları pek düşünmeden gittim. Bu deneyimimim dikkatinizi çekebilir.

Alınması Gereken Kamp Malzemeleri

Bu kısım çok önemli. Kamp planınızı yaptıktan sonra malzemelerinizi temin etmeniz gerekiyor. Başlıca en önemli kamp malzemeleri olarak gördüklerinizi kesin gitmeden önce yanınıza alın. Kesinlikle kamp da yanınıza olması gereken malzemeler Çadır, Yatak, Battaniye, Kamp Sandalyesi, Mangal (olmazsa olmazların içerisinde değil ama keyif için gerekli). Eğer mangal yakacaksanız kendinize yakacak bulana kadar idare edeceğiniz çıra, odun, gazete kağıdı gibi malzemeleri yanınıza almanız gerekiyor. İnanın bunların hepsini götürdüğünüzde Kamp yapmaktan zevk alacaksınız.

İlginizi Çekebilir:  Kamp İstanbul Nedir Ne Değildir?
kamp_malzemeleri

Size Kamp Malzemeleri hakkında da ufak bilgiler verdikten sonra geçelim sonraki konumuza.

Kamp Rotası Belirleme

Kuşkusuz ki kampa giderken yol sıkıntısı çekildi zamanlar oluyor. Örneğin kamp alanı dağlık alansa, dağ yolu ya da taşlı yollardan gitmeniz gerekiyorsa ve navigasyon doğru yönü göstermeyebiliyor. Bu yüzden kamp yapmak için gideceğiniz yerin yollarını rotasını önceden belirleyin. Kampa nasıl gidilir bunu biliyorsanız sorun yok ama bilmiyorsanız daha önce de söylediğim gibi belirleyin

kamp_alanı

Bu yazıyı sıkılmadan okuduğunuzu tahmin ediyorum. Sonraki içeriklerde görüşmek üzere. İyi kamplar.

3 thoughts on “Kampa Nasıl Gidilir? Kamp İçin Yapılması Gerekenler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir